Ze wschodu na zachód

Wyprawa nabiera tempa. 14 lipca zacząłem realizację doskonalonego od wielu miesięcy programu kolejowo-krajoznawczego. Muszę z satysfakcją stwierdzić, że plany zdają egzamin w realu. Jak dotąd udało się objechać prawie wszystkie miejsca przewidziane na pierwsze trzy dni.

Na Picasie udostępniłem kolejną część przeglądu zdjęć. Tym razem z dwóch dni – 14 i 15 lipca: LINK

W poniedziałek  rano odwiedziłem Ely, by obejrzeć gotycką katedrę, a od południa zwiedzałem uniwersyteckie zabytki Cambridge. Najbardziej znanym jest zespół obiektów pod nazwą King’s College, z gotycką kaplicą o unikatowym sklepieniu wachlarzowym.

Bristol Temple Meads, 15.07.2014

We wtorek byłem już w zachodniej Anglii i Walii. Dzień obfitował w elementy XIX-wiecznej architektury i inżynierii. Tego dnia miałem okazję zobaczyć m.in. wspaniały dworzec Bristol Temple Meads oraz zapierający dech most wiszący Clifton – dzieło Isambarda Kingdoma Brunela, który zasłynął budową Wielkiej Kolei Zachodniej (Great Western Railway). Spory fragment tej sieci już przejechałem – odcinki od Bristolu, przez Bath po Swindon, ze słynnym tunelem pod Box Hill, oraz ze Swindon przez Gloucester, Newport do Cardiff.

Clifton Suspension Bridge, Bristol, 15.07.2014